MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI

15 września na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kropki, święto kreatywności, odwagi i zabawy. Pretekstem do organizowania tak wielkiej światowej akcji stała się historia małej dziewczynki Vashti, bohaterki książki „The Dot” P.Reynoldsa, która dzięki kropce uwierzyła w siebie.

Przedszkolaki ze Skibniewa rozpoczęły przygotowania do Dnia Kropki wiele dni wcześniej realizując projekt eTwinning „Łącz kropki”. Wszystkie zadania wykonywały z wielkim zaangażowaniem. Malowały piękne kropki farbami i na tablicy interaktywnej. Przekształcały kropki w zwierzątka i w swoje portrety. Tworzyły obrazki z kropek. Bawiły się też kropkami układając SUDOKU i grając w MEMORY. Projektowały ubrania w kropki. Odkodowywały obrazy z kropek zakodowane za pomocą danych z osi współrzędnych. Układały okrągłe puzzle. Kolorowały kropki i ożywiały je korzystając z aplikacją Quiver. Brały udział w różnych zabawach ruchowych z kropką. Grały online z innymi uczestnikami projektu w grę planszową „Cztery kropki w rzędzie”. Robiły zdjęcia przedmiotom w kropki z których powstały „Zakropkowane zagadki” https://tiny.pl/7pmhr. Zaprezentowały swoje talenty innym uczestnikom projektu podczas spotkania online.

To były dni pełne emocji i kreatywnej zabawy. Poprzez swoje działania dzieci udowodniły, że są twórcze i wierzą we własne siły.